KAŞ’a Nasıl Gidilir? Nereler Gezilir?

0
1002

Aslında Kaş’a dair yazacak çizecek anlatacak çok şey var. Türkiye’nin en güzel denizine sahip yer bence. Son 4 yazdır muhakkak gittiğim bir yer. Fazla kişiselleştirmeden 4 yıldır edindiğim tüm bilgileri size aktarmaya çalışacağım.

Öncelikle bilmeniz gereken şey; Kaş bir eğlence ya da gece eğlencelerine sahip bir tatil mekanı değildir. Yani bir Alanya ya da Bodrum değildir. Kaş, sessiz ve doğa ile iç içe tatil yapmak isteyenlerin yeridir. Sizin için yaz tatili demek gece hayatı demek ise yanlış yere gidiyorsunuz. Orayı en güzel tatil yerlerinden biri yapan özelliklerin başında sessiz bir doğa, temiz bir deniz ve dalış gelir.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş’ın kendisine ait bir havalimanı yok. Ki zaten Kaş’ın yıllardır böyle temiz kalmasını sağlayan en büyük etkendir. Gitmesi çok zor olduğu için Kaş her daim boştur ve otellerde, pansiyonlarda her daim yer bulunur. Rekabet düşük olduğu için ucuz da bir kenttir. Kaş’a en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. Sonra ise Antalya Havalimanı’dır. Benim tavsiyem Dalaman Havalimanı çünkü buradan Kaş’a özel servisler kalkmakta. Fakat her yıl bu transferi gerçekleştiren servisler değiştiği için direkt olarak bir transfer firması veremeyeceğim fakat Google’a “Dalaman Kaş Servis” yazıp aratırsanız muhtemelen en güncel hizmete ulaşacaksınızdır.

Özel arabayla gideceksiniz zaten tarife gerek yok. O engebeli yollarda dikkat etmeniz yeterli.

Kaş’ta Nereler Gezilir?

Tekne Turu: Kaş’ta muhakkak bir tekne turu yapmanız gerekir çünkü tekneler Kekova-Kalaköy başta olmak üzere çok güzel yerlere gidiyor. 2015-1016 yıllarında 70-80 TL arasında fiyatları vardı fakat bu fiyatın hakkını veriyor tüm tekneler. Kaş’ın en güzel yanlarından biri de yüksek sesli müzik çalan yer hemen hemen hiç yoktur. Tekneler de dahil. Teknelerde gün boyu müzik hiç çalmaz, öğlen yemeğiniz fiyata dahildir. Hatta gün boyu meyve ve çay ikramı yapılır. Genelde 5-6 tane yere uğruyorlar, hava durumuna göre bazen bir koyu es geçebiliyorlar.

Hidayet Koyu: Gidilecek bir diğer yer Hidayet Koyu’dur. Burası merkeze çok yakındır ve yürümeyle de 25-30 dakikaya gidilir ya da minibüslerle 5 dakikaya gidilebilir ya da özel arabanız varsa Çukurbağ Yarımadası’na doğru giderken 5 dakika sonra solda göreceksiniz. Google Haritalar’daki yeri için buraya tıklayabilirsiniz.

Fakat bir tavsiyem, sabah erken saatte gidin çünkü küçük bir işletme orayı işlettiği için şezlonglar hemen dolabiliyor ve dolunca da içeri yeni müşteri almıyorlar. Güzel bir restoranı vardır ve fiyatlar da gayet makul. Bir diğer tavsiyem restorana yakın değil de girişte sağdaki şezlonglara oturun çünkü restoran bazen müzik açabiliyor.

Ayrıca bir özel web siteleri var. Buradan ulaşabilir ve konumuna, fotoğraflarına ve menülerine bakabilirsiniz.

Liman Ağzı: